De koers van Bitcoin en andere crypto is vandaag fors gekelderd. Bitcoin noteert dinsdagmiddag 87.450 dollar, het laagste niveau in maanden.
Het bloedbad beperkt zich niet tot Bitcoin. Altcoins hebben het al langer zwaar te verduren: Ethereum verloor 12 procent, XRP daalde met 13 procent en Solana zelfs met 16 procent.
Op 24 februari zagen de ETF’s (beursgenoteerde cryptofondsen) hun grootste uitstroom in zeven weken, waarbij 517 miljoen dollar werd weggehaald.
De scherpe daling van de koersen heeft te maken met onzekerheid over de Amerikaanse economie. De Amerikaanse dienstensector laat een flinke krimp zien en de huizenmarkt kwakkelt. Daarnaast lijkt Donald Trump de handelstarieven voor Mexico en Canada toch door te zetten, wat de inflatie aanjaagt.
Diverse analisten waarschuwen voor verdere dalingen, onder wie Arthur Hayes, die vreest dat de Bitcoin koers mogelijk zal dalen naar 70.000 dollar, mede door de versnellende uitstromen bij Bitcoin ETF’s.
Daarnaast dreunt de markt nog na van de hack bij cryptobeurs Bybit, waarbij bijna 1,5 miljard dollar aan digitale munten is gestolen. Niet eerder werden zoveel cryptomunten buitgemaakt, al gingen het hoofdzakelijk om Ethereum.
Het in Dubai gevestigde bedrijf staat er met 20 miljard dollar aan activa overigens goed voor.
Gedupeerden kunnen rekenen op ‘een-op-een dekking’.
Nadat de hack vrijdag bekendgemaakt werd, daalde de koers van Ethereum met ongeveer 4 procent.
emerce
25-02-2025 16:39