De makers van dicteer-app Wispr weten 280 miljoen dollar groeigeld aan te trekken.
De investering volgt op de Series A-ronde die nog maar pas geleden dertig miljoen in het laatje bracht.
Tegen een waardering van twee miljard dollar stappen dit keer zes bestaande investeerders in, zeven nieuwe en zeker twaalf particuliere investeerders. Dat is een combinatie van ‘echt geld’ en bekende mensen met een hoge PR-waarde in bepaalde sferen.
Wispr Flow werkt simpel. Met een druk op de knop van het toetsenbord start je het dicteren. Laat de knop los en de transcriptie wordt razendsnel uitgeschreven, in de taal voor voorkeur. Met eventuele spellingcorrecties op maat (‘emerge moet zijn Emerce’).
Dit soort tools wordt veel gebruikt bij programmeurs om een AI snel opdrachten te kunnen voeren. Maar het is net zo handig om een kort antwoord op een tekstbericht te geven en items in de agenda te zetten.
“Intern meten we onszelf aan wat we de ‘nul bewerkingsratio’ noemen, oftewel het percentage van alles wat je zegt dat meteen goed is en waar je verder niets meer aan hoeft te veranderen.”
Naast de dicteer-app bracht het team van ceo Tanay Kothari onlangs de app Notetaker uit. Dat is een app die een nauwkeurige transcriptie maakt van de gesprekken tijdens vergaderingen en bijeenkomsten.
Exacte omzet- en winstcijfers geeft het bedrijf niet. Wel zegt https://fortune.com/2026/08/17/wispr-2-billion-valuation-dictations-only... de oprichter dat de omzet ieder kwartaal ruim verdubbeld. Ze claimen 100.000 zakelijk gebruikers.
Wispr is zeker niet de enige app in zijn soort. Concurrenten zijn onder meer Superwhisper, Handy, Willow Voice, MacWhisperm, maar ook de dicteerfuncties in Windows, MacOS en Google.
emerce
19-08-2026 06:39