De Japanse media- en reclamegroep Dentsu noteert een omzetstijging van vier procent en een omslag van rode naar zwarte cijfers.
De winst voor belasting kwam uit op 444 miljoen euro bij een omzet van 4,2 miljard. Thuismarkt Japan is goed voor 65 procent van de verkopen en is ook de enige regio die groei boekte. In Europa en het midden-oosten daalde de omzet met 0,2 procent, in de VS met vijf procent.
Tot begin dit jaar probeerde Dentsu zijn internationale activiteiten nog te verkopen, maar de markt is niet happig op dit soort bedrijven. Mediagroepen ondergaan een mate van ontwrichting door AI waarvan de impact nog niet is in te schatten. Investeerders houden hun kruit droog.
In de toelichting op de cijfers, die vrijdag verschenen, is te lezen dat Dentsu de meerjarige doelen íets behoudender formuleert. Voor het jaar 2028 rekent men op een winstmarge van zestien procent en een omzetgroei van twee à drie procent. Een procentpunt minder dan eerder aangegeven.
Voorts moeten alle regio’s positief aan de resultaten gaan bijdragen. Het doel voor Europa (PDF, p25 & p28): ‘marktaandeel herstellen en winstgevendheid verbeteren door vereenvoudigd bedrijfsmodel’. Wat dat laatste inhoudt, is nog niet bekend.
emerce
18-08-2026 06:19