Abonnees van sporttracker-app Strava kunnen sinds deze week chatten met hun sportprestaties.
Gokken, rekenen en in het duister tasten over je sportprestaties is niet meer nodig nu Strava een MCP heeft gepubliceerd. Betalende abonnees hebben hier toegang toe.
Een MCP is, makkelijk gezegd, een technisch bruggetje dat een AI toegang geeft tot een databestand. In dit geval gaat het om een connectie naar chatbot Claude.
Gebruikers van deze chatbot kunnen vragen stellen over hun sportieve ontwikkeling over de tijd heen of de wederzijdse effecten van de ene sport op de andere en bijvoorbeeld de resulterende krachtopbouw (of niet). Ook kan de sporter gewoon trends over de tijd heen bekijken van trainingen en wedstrijden. Dit kan allemaal in natuurlijke taal.
De noviteit past in de strategie van Strava om zich meer van tracker naar trainer c.q. begeleider te ontwikkelen. Maar het is ook een defensieve stap, zo legt de onderneming op een ontwikkelaarspagina uit. AI-bots roofden alle data die ze konden vinden weg. En dat moest stoppen.
Daarom is er voor individuele gebruikers een MCP en krijgen de grootzakelijke en technische gebruikers louter tegen betaling nog toegang tot de API. Gratis is verleden tijd. Althans, voor nieuwe gebruikers.
Strava kent nu 241.000 Strava API-developers versus 185.000 vorig jaar.
Foto: Henry Ren / Unsplash
emerce
03-06-2026 09:56