Modewinkel ASOS lanceert een eigen app binnen ChatGPT waarmee gebruikers geen tekst krijgen als response, maar video’s met kleding- en stijlsuggesties.
ASOS Stylist, gebouwd op het Zweedse videocommerce-platform Bambuser, laat gebruikers in het Verenigd Koninkrijk en de Verenigde Staten kleding ontdekken via een gesprek met de chatbot.
Vraag om ‘pastelkleurige bloemetjesjurken met A-lijn voor de lente’ en de app doorzoekt het merkenportfolio van ASOS en zet een samengestelde selectie shoppable video’s terug in het chatvenster. Wie wil afrekenen, klikt door naar ASOS.com.
Bambuser zet zijn Intelligence Layer in om de productcatalogus en videobibliotheek van ASOS om te zetten in gestructureerde, machineleesbare data. Hierdoor kan een taalmodel klikbare video voorleggen aan de gebruiker. Over de latency tussen vraag en antwoord worden geen details gedeeld.
ASOS zoekt, net als veel andere winkels, naar de beste manier om zijn zichtbaarheid in AI-zoekresultaten te vergroten. SEO en GEO zijn twee totaal verschillende disciplines, zo legde Stijn Bergmans van Follo onlangs nog uit op Emerce B2B Digital.
Een drempel in de ASOS-constructie is dat gebruikers vanuit de ChatGPT-appstore https://chatgpt.com/apps eerst nog een app moeten installeren.
De kledingwinkel boekte in de zes maanden tot 1 maart 2026 een omzetdaling van veertien procent.
emerce
21-05-2026 11:56