Voor het eerst sinds 2021 laat de online dienstensector een omzetdaling zien. Tickets voor attracties en evenementen dalen met dubbelcijferige procenten. De verkoop van fysieke items stijgt wel een beetje, met twee procent.
De daling in dienstenhandel echter weegt zwaarder dan de stijging van omzet uit producten, wat de daling van een procent verklaart.
Dit blijkt uit de jongste cijfers van de Thuiswinkel Markt Monitor, het onderzoek naar online consumentenbestedingen in Nederland.
“Na enkele jaren van groei zien we dat de vraag naar diensten wat afkoelt. Dat is niet alleen online zo, want de totale bestedingen aan diensten dalen in gelijke mate”, zegt Marlene ten Ham, algemeen directeur van Thuiswinkel.org.
De online bestedingen aan producten groeien vooral in Home & Living (+12%), Huishoudelijke Elektronica (+10%) en Food & Nearfood (+4%). Ook speelgoed laat een sterke stijging zien (+24%).
Cross‑border aankopen groeien dit jaar nog. Dertien procent van alle online aankopen gaat naar buitenlandse webshops, vooral naar China. Dat is goed voor 31 procent van alle cross‑border aankopen.
Ten opzichte van 2021 is het aantal aankopen bij Chinese webshops met 74 procent gestegen. Vermoedelijk is de grootste groei daar wel achter de rug nu Europa voor alle items goedkoper van 150 euro wordt dit jaar een heffing ingevoerd waardoor een aankoop gemiddeld zo’n zes euro duurder wordt.
Al vanaf aanstaand najaar is het dit belastingproces gedigitaliseerd, zo werd eind vorige week duidelijk, en daarmee gereed voor bedrijf. Wie zich niet aan de Europese regels houdt, kan na twee waarschuwingen onder een zeer streng regime worden geplaatst.
Foto: Zyro / Unsplash
emerce
31-03-2026 06:11