Het Nationaal Media Onderzoek (NMO) brengt binnenkort een nieuwe type rapportage uit waarin het alle vormen van kijkgedrag bundelt: lineair, uitgesteld en on-demand.
Dat komt vanaf 6 april op de markt en wordt uitgevoerd door Kantar Media. Deze kijkcijfers worden maandelijks gerapporteerd via NMOdata.nl.
Dit soort rapportages wordt gebruikt door mediabedrijven en adverteerders om, met breed geaccepteerde metingen, uitspraken te doen over het bereik en gebruik van media. Daarmee bepalen de partijen de waarde van een medium en dus wat een passende reclameprijs is.
NMO registreert lineair, uitgesteld en on demand kijken op alle apparaten en platformen, waaronder smartphones, tablets, streamingdiensten, apps van broadcasters en operators en TV-toestellen.
Door de uitbreiding van het NMO Kijkonderzoek krijgen mediabureaus en adverteerders ook betere inzichten waar hun doelgroepen te bereiken zijn. Daarnaast gaat het vernieuwde onderzoek inzicht bieden in de veranderingen in het kijkgedrag: hoeveel tijd kijken Nederlanders via welk scherm en naar welk type content?
Nieuw is de rapportage van Video on Demand (VOD) en Video Sharing Platforms (VSP), waarbij de totale kijktijd naar VOD en VSP wordt gerapporteerd. Omdat deze partijen zelf niet actief bijdragen aan het NMO, wordt het kijken naar VSP, zoals YouTube, Instagram, Twitch en TikTok, als geheel gerapporteerd (‘VSP Totaal’).
emerce
23-02-2026 11:54