Starlink, de satelliet-internetdivisie van SpaceX, gaat in 2026 een herconfiguratie doorvoeren van zijn satellietnetwerk door de baan van zijn satellieten te verlagen.
In plaats van rond de 550 km hoogte zullen de satellieten geleidelijk worden gebracht naar ongeveer 480 km boven de aarde. Doel van deze maatregel is de veiligheid in de baan om de aarde te vergroten.
Deze beslissing volgt op een incident in december waarbij een Starlink-satelliet een storing kreeg en onbedoeld ruimtepuin produceerde.
Starlink-ingenieur Michael Nicolls (vice-president engineering) zegt op het sociale netwerk X dat door de satellieten lager te plaatsen, de kans op botsingen afneemt. Onder de 500 km zijn er namelijk minder stukjes ruimtepuin en minder geplande satellietconstellaties, wat het totale risico op ongevallen vermindert.
Starlink opereert een van de grootste satellietnetwerken ter wereld met bijna 10.000 actieve satellieten, die breedbandinternet leveren aan consumenten, overheden en bedrijven.
emerce
06-01-2026 11:00