Het ministerie van Buitenlandse Zaken (BuZa) heeft een aanbesteding voor applicatiediensten afgerond. Daarbij zijn als winnaars aangewezen: de combinaties Finalist IT Group/Nimble Institute en Capgemini/Sogeti en Netcompany met als onderaannemer CGI. De geraamde waarde over vier jaar is zo’n vijftig miljoen euro. Maar BuZa houdt er rekening mee dat de kosten over de maximale looptijd van acht jaar (na verlengingen) kunnen oplopen tot 204 miljoen euro.
De aanbesteding Applicatiediensten voor Buitenlandse Zaken (BuZa) kent twee percelen. Perceel 1 betreft deapplicatieontwikkeling en het -beheer op de standaard platformen Mendix (lowcode), Liferay (cms) en UiPath (rpa). Winnaar hiervan is de combinatie Finalist IT en Nimble Institute.
Bij perceel 2 gaat het om de applicatieontwikkeling en het beheer op standaard platformen met gebruikmaking van Microsoft-technologie, waaronder Dynamics, SharePoint en .Net. Daarbij zijn twee winnaars aangewezen: voor het domein consulair is dat decombinatie Capgemini en zusterbedrijf Sogeti; het domein niet-consulair gaat naar Netcompany en onderaannemer CGI. Niet-consulaire diensten hebben betrekking op het bredere strategische werk van het ministerie, zoals buitenlandbeleid, cultuur en economie.
204 miljoen
De raamovereenkomst heeft een initiële looptijd van vier jaar en kan worden verlengd tot maximaal acht jaar. De financiële omvang is voor vier jaar geraamd op zo’n 20,8 miljoen voor perceel 1 en dertig miljoen voor perceel 2. Maar, zo schrijft BuZa in het bestek van de aanbesteding: ‘Er zijn veel ontwikkelingen in de ict-wereld en de politieke omgeving van het ministerie van Buitenlandse Zaken. Er zijn omstandigheden denkbaar – zoals prijsstijgingen als gevolg van inflatie, mogelijke extra behoefte naar applicatiediensten omdat de standaard platformen meer mogelijkheden krijgen, veranderingen in de dienstverlening van BuZa, internationale crisissen, wetswijzigingen of beleidswijzigingen waarbij de behoefte van opdrachtgever veel meer toeneemt dan nu wordt verwacht.’ Daarom heeft de aanbestedende dienst de totale maximale waarde over de maximale looptijden, ter indicatie, geraamd op 84 miljoen (perceel 1) een 120 miljoen euro (perceel 2), opgeteld 204 miljoen euro.
Overigens verricht Capgemini al een aantal it-taken voor het ministerie, waaronder het beheer van de Azure Cloud-omgeving, het leveren van een hoog-beveiligde omgeving en het verzorgen van service-integratiediensten. Indien dat beter uitkomt kan Buza ervoor kiezen om het beheer van uitontwikkelde applicaties over te dragen aan Capgemini (of zijn eventuele opvolger) of BuZa zelf. Andere it-partners zijn onder meer BT (connectiviteit) en SSC-ICT (werkplek en servicedesk).
Wie gunt wat: Veel ict-opdrachten worden verstrekt via een aanbestedingstraject. Computable maakt regelmatig melding van de publiek gemaakte gunningen.
computable
25-11-2025 18:16