De financiële resultaten bij het internationale digitale media- en techbedrijf S4 Capital blijven onder druk staan. In het eerste kwartaal daalde de omzet met twaalf procent.
Bij de Tech-afdeling is de klap het grootst met een minus van 37 procent, maar dat weegt op het totaal niet zo zwaar als de daling bij de Marketing-tak. Bij Marketing Services daalde de omzet met 7,5 procent.
De groep, waar Media Monks onderdeel van is, zag de omzet in het eerste kwartaal dalen tot 164 miljoen pond.
Op de grootste markt, de VS, is sprake van een daling van 10,5 procent. In Europa en omstreken zestien procent.
Topman Martin Sorell: “Zoals eerder aangegeven, weerspiegelt de handel in het eerste kwartaal de aanhoudende impact van, op zijn zachtst gezegd, volatiele wereldwijde macro-economische omstandigheden. Klanten blijven daarom over het algemeen voorzichtig, met name technologieklanten, die goed zijn voor bijna de helft van onze omzet, die prioriteit blijven geven aan kapitaaluitgaven voor AI boven operationele uitgaven, zoals marketing. Zoals verwacht, bleef onze Technology Services Practice last hebben van een krimp bij een van onze grotere relaties.”
Het bedrijf ziet aanzienlijke kansen voor nieuwe zakelijke activiteiten, met name dankzij zijn AI-tools. Het schetst: “We zien dat onze AI-initiatieven de productiviteit van visualisatie en copywriting verbeteren, aanzienlijk effectievere en economischer hyperpersonalisatie opleveren, meer geautomatiseerde en geïntegreerde mediaplanning en -inkoop, de algemene efficiëntie van klanten en bureaus verbeteren en kennis democratiseren. Monks.Flow is onze AI-productoplossing die marketingworkflows automatiseert en we blijven applicaties toevoegen en de mogelijkheden ervan uitbreiden.”
En: “We produceren nu hoogwaardige commercials met behulp van AI-technologieën zoals Runway, Flux, Omniverse (Nvidia), Substance (Adobe) en Unreal, die letterlijk uren en dagen duren om te produceren tegen aanzienlijk lagere kosten dan traditionele productietechnieken, die weken en maanden duren en aanzienlijk duurder zijn.”
Foto: A S, Unsplash
emerce
12-05-2025 14:58