Nederlandse ambtenaren mogen de Chinese chatbot DeepSeek niet gebruiken. Dat bevestigt een woordvoerder van staatssecretaris Zsolt Szabó (Digitalisering) tegen persbureau ANP. Ook Zuid-Korea en de Australische regering verbieden het gebruik van DeepSeek op alle apparaten van de federale overheid.
Nederlandse mmbtenaren mochten applicaties uit China al niet gebruiken, en daar valt dus ook DeepSeek onder. Het verbod geldt voor de Rijksoverheid. Er is geen algemene richtlijn voor gemeenten.
De secretaris van het Australische ministerie van Binnenlandse Zaken heeft inmiddels ook een richtlijn ondertekend die het gebruik van DeepSeek op overheidssystemen en -apparaten verbiedt, op advies van inlichtingendiensten die stellen dat de Chinese chatbot een ‘onaanvaardbaar veiligheidsrisico’ met zich meebrengt.
Het verbod komt weken nadat de regering een verbod heeft aangekondigd op de Chinese sociale media-app TikTok op overheidsapparaten vanwege veiligheids- en privacy-kwesties.
De actie van de Australische regering is in lijn met die van andere regeringen, zoals Taiwan en Italië, die eveneens proberen de toegang tot DeepSeek te beperken.
De VS onderzoeken momenteel of DeepSeek zijn AI-modellen heeft getraind met eigendomsgegevens van Amerikaanse bedrijven.
Het Zuid-Koreaanse ministerie van industrie heeft tijdelijk de toegang van werknemers tot DeepSeek verboden vanwege veiligheidsproblemen. Al eerder had het door de staat gerunde Korea Hydro & Nuclear Power het gebruik van AI-diensten, waaronder DeepSeek, verboden. Het ministerie van Buitenlandse Zaken heeft de toegang tot DeepSeek beperkt in computers die verbinding maken met externe netwerken.
emerce
06-02-2025 08:58