De Nederlandse ondernemer Valentijn Rensing gaat CM.com (communicatiediensten) helpen zelfstandig te blijven. De Rotterdammer die fortuin maakte met de verkoop van Youfone aan KPN, neemt voor vijf miljoen euro een belang van 3 procent in CM.com. Hij wil dat uitbouwen naar meer dan 5%. Het Bredase bedrijf heeft ruim een miljoen nieuwe aandelen uitgebracht om Rensing als lange-termijninvesteerder binnen te brengen.
Dit heeft CM.com woensdag bekendgemaakt. Deze transactie is bedoeld als extra schild tegen CM.com’s concurrent Bird dat onlangs een vijandig bod heeft uitgebracht. De ondernemingsleiding en commissarissen van CM.com zien geen heil in een samengaan met de Amsterdamse branchgenoot. Bovendien vinden ze de 166 miljoen euro die Bird biedt, veel te weinig. Bird wil ook de schulden van CM.com overnemen.
Bird, het bedrijf van tech-ondernemer Robert Vis (ex-Mollie), is ondanks de tegenzet van CM.com vooralsnog niet van plan om de overnamepogingen te stoppen. Bird denkt vooral te kunnen profiteren van de schaalgrootte die ontstaat na een samengaan met de concurrent uit Breda. Samen zouden ze ook sneller kunnen groeien. De hoge investeringen die een ai-platform met zich mee brengt, zijn bovendien met een combinatie van bedrijven beter te dragen.
Beide bedrijven bieden communicatie-oplossingen (op basis van sms, app en mail) en software voor het beheer van klantrelaties.
computable
12-11-2025 13:43